online

Przyciągający profil randkowy.

Idealny profil randkowy

Zapisałam się na jeden z bardziej znanych profili randkowych. W sumie pisałam taki mini cykl o zdradach i romansach, więc zbierałam obserwacje. Co ja się napatrzyłam, to moje! Jako kobieta i jako psycholog. Niesamowite przeżycie. Jako że wybrałam portal międzynarodowy, to miałam dostępnych miliony profili mężczyzn z całego nieomal świata. Moje spostrzeżenia przedstawię w tym wpisie. Na początek trochę suchych faktów.

Randki online to biznes, który regularnie rośnie. Liczby użytkowników rosną z roku na rok, polska Sympatia obsługuje ponad milion użytkowników miesięcznie i notuje wzrost użytkowników na poziomie kilku procent rocznie. Tak samo sprawa się ma z serwisami zagranicznymi, a ich statystyki są jeszcze bardziej imponujące, bo mówimy już o dziesiątkach milionów. I pomimo różnych opinii biznes randkowy ma się dobrze. Coraz więcej ludzi też uznaje ten sposób znalezienia partnera jako najbardziej pasujący ze względu na natłok obowiązków, dlatego dostępność 24/7 jest ważnym punktem za skorzystaniem z randkowania online. Większość tych serwisów oferuje też testy, które pomagają w preselekcji kandydatów spełniających nasze kryteria. I to jest chyba najlepsze w tych serwisach.

Aby osiągnąć sukces w znalezieniu odpowiedniego partnera ogromne znaczenie ma sposób w jaki prezentujemy swoją osobę na profilu. Wiadomo – jak cię widzą, tak cię piszą. Moja osobista refleksja na podstawie tych profili, które widziałam jest taka: to, co zobaczyłam – nie da się już “odzobaczyć”! Niektórzy z panów mają zbyt euforyczne i zawyżone mniemanie o sobie połączone z zerową samokrytyką. Tak jakby wyznawali zasadę, że facet to może być tylko trochę ładniejszy od diabła. Tylko taką opinię o facetach, to może mieć albo desperatka, albo żona z 30-letnim stażem, która już wie prawie wszystko i nic nie jest w stanie ją zaskoczyć, jeżeli chodzi o płeć męską. Wyobraźcie sobie taki przypadek: pan w wieku ok 40 lat, zdjęcie przedstawia zarośniętego chłopa, topless, z brzuchem który zmieści bliźniaki wylewającym się ze spodni, na to gustowna kamizelka skórzana i kapelusz słomkowy. Jako, że pan był Hiszpanem, moje pierwsze skojarzenie to Sancho Pansa, druh Don Kichota Cervantesa.

 – Przykłady żenady

Oto przykład zdjęć, jakich nie należy nigdy wstawiać do profilu. Jeżeli oczywiście chodzi ci o znalezienie tej jedynej, drogi panie.

datingdating

Sporo też widziałam profili półnagich panów leżących w artystycznych pozach w pościeli. I o ile w przypadku pięknych, zadbanych męskich ciał widok nie powodował u mnie wzdrygnięcia, to nie potrzeba być Sherlockiem, żeby jasno określać tego typu profile, jako przygody jednej nocy. I nie ma w tym nic zdrożnego, jeżeli dwoje dorosłych ludzi zgodnie decydują się na taką formę znajomości.

Opisy, które tej jedynej nie skuszą.

Ja wiem, że to tak ciężko o sobie coś fajnego napisać. Wiem też, że niektórzy z was panowie nie mają problemu z samokrytyką i z uwielbieniem potrafią rozpisywać swoje przymioty na części setne. I jedna i druga taktyka miłości wśród kobiet nie wznieci. Ale do rzeczy. Każdy serwis randkowy posiada typy charakteru, które możemy wybrać w celu krótkiego opisu siebie. Najbardziej wybieranymi są: typ marzyciela i typ wymagający (high maintenance po angielsku – wybrałam serwis międzynarodowy). W zasadzie, jak już wchodziłam na profile i widziałam, że mam do czynienia z marzycielem, to wychodziłam. Kobiety nie chcą marzyć o wakacjach, one chcą wyjechać na wakacje. Typ marzyciela nie jest na wysokiej liście preferowanych typów mężczyzn na listach kobiet. Serio! Rachunki trzeba płacić, zakupy robić, a i kredyt samemu ciężko spłacać, więc kobieta raczej ominie typ marzyciela. Jak już pisałam tutaj (co prawda sprawa dotyczyła romansów, ale randka, to początek romansu), ewolucja mówi jasno: kobiety wybierają partnerów, którzy dostarczają im zasobów. Drugi typ – wymagający, jest o tyle ciekawy, że panowie w zatrważającej ilości wybierają go do opisu siebie. Ze względu na fakt, że kobieta w związku z reguły ponosi większe koszty związane z opieką nad tzw. ogniskiem domowym, potem to ona jest w ciąży i pracuje na dwa etaty: zawodowo i w domu, to wybór pana wymagającego nie wydaje się być spełnieniem marzeń. Chyba, że mamy do czynienia z masochistką, która oprócz 2 etatów i dzieci, chce jeszcze mieć na głowie tyrana, któremu nie dogodzi zwykłą pomidorową w kamionkowej miseczce.

Stworzenie idealnego profilu randkowego, takiego, który skusi potencjalne kandydatki do kontaktu, to nie jest kwestia wrzucenia kilku dowolnych zdjęć, określenie typu i wybranie hobby z listy dostępnej przez dany serwis randkowy. Profil jest przecież naszą wizytówką, a portal to taki rynek, na którym wystawiamy siebie na sprzedaż. Wskazane jest tutaj przyłożenie istotnej wagi do jak najlepszego przedstawienia swoich atutów – czyli sprzedania siebie jako idealnego kandydata na chłopaka/męża. W następnym wpisie opiszę dokładnie, ze szczegółami, w jaki sposób stworzyć idealny profil randkowy. Nie oszukujmy się, konkurencja jest wielka, więc lepiej zrobić dobre pierwsze wrażenie. Im lepszy profil, tym więcej wejść, tym większy wybór. Parafrazując nieodżałowaną Marię Czubaszek:

Wszyscy mężczyźni są piękni, tylko po niektórych tego nie widać

A wystarczy się postarać, zrobić wszystko, żeby było widać i każda kobieta wasza moi drodzy panowie.

2 Comments

  1. I cling on to listening to the news lecture about getting boundless online grant applications so I have been looking around for the top site to get one. Could you tell me please, where could i find some?

Leave a Reply

Your email address will not be published.